Etkinlik Takvimi
24.06.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'ta Şehit Diplomat Oktar Cirit Diplomasi Günü
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 16.03.2017 11:15:00

Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Akademisi Topluluğu (ULAK) tarafından organize edilen 'Şehit Diplomat Oktar Cirit Diplomasi Günü ve Uluslararası Öğrenci Buluşması' Selçuk Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Konya'da gerçekleştirildi.

 

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirilen programa Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ay, Başbakanlık Başmüşaviri Dr. Gürsel Dönmez, Savunma Sanayi Müsteşarlığı'ndan Ahmet Kaygusuz, Kurumsal İletişim Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şimşek, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Ahmet Ay, “Oktay Cirit, Beyrut'ta şehit edilen elçilerimizden bir tanesidir. Ne yazık ki terör örgütleri katliamlarında bir çok şehit verdik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Programda emeği geçenlere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

KAYGUSU, “MÜŞTEŞARLIĞIMIZ STRAJETİK KONUMDA OLAN BİR KURULUŞ”

 

Savunma Sanayi  Müşteşarlığı Uluslararası İşbirliği Dairesi Orta Asya ve Uzak Doğu Müdürü Ahmet Kaygusuz, “Savunma Sanayi Müşteşarlığımız Milli Savunma Bakanlığı altında faaliyet gösteren bir kurumdur. Türkiye'nin stratejik bir konumda olan sektörünün bir alanına etki eden Türk savunma sanayini geliştirmeye gayret gösteren ve aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer emniyet teşkilatlarımızın ihtiyaçlarını modern, güncel ve caydırıcı bir unsur haline getirecek bir silah gücüne ulaştırmayı hedefleyen bir kuruluştur. Temel amacımız Türkiye'deki savunma projeleri ve Türkiye'deki  silahlı kuvvetlerin ve emniyet teşkilatların ve diğer kamu kurumların savunma ve güvenlik ihtiyaçlarını temin etmekle sorumluyuz. Sadece silah gücü değil aynı zamanda siber saldırılara karşı gerekli savunmayı yapmakta önemli bir kuruluşuz. Kurumumuzun en önemli görevlerinden biri de Türk savunma sanayi alt yapısını geliştirmektir. HAVELSAN, ASELSAN, ROKETSAN gibi güçlü ve yerli savunma firmalarımız mevcuttur” diye konuştu.

 

 

Başbakanlık Başmüşaviri Dr.Gürsel Dönmez ise 'Dünyadaki Son Gelişmeler ve Türkiye' konulu sunumda öğrencilere bilgi verdi.

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk